SZANOWNI PAŃSTWO, DO DNIA 29 LIPCA 2024r. PRZEBYWAMY NA URLOPIE - ZAMÓWIENIA MOŻNA SKŁADAĆ NA BIEŻĄCO - WYSYŁKA PRODUKTÓW NASTĄPI 29 LIPCA 2024r - POZDRAWIAMY SERDECZNIE

SKLEP przy METRO BRÓDNO ul. KONDRATOWICZA 4c/67

Godzina odbioru - prosimy o wcześniejszy tel. 882 772 585

Płatność gotówką, przelew, PayU po złożonym zamówieniu

Zamów do 14:00 - DOSTAWA NA JUTRO (pn-pt)

Paczkomaty dostarczane są również na sobotę

Opcja dostawy na SOBOTĘ Kurierem DPD

 

Tuba Komora inhalacyjna Optichamber 1-5 i 5+ Philips DOSTAWA24h ZESTAW 2 maski dla dzieci 1-5L i 5+ i dorośli KURIER 24h

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena:: 149,99 zł 149.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Komora inhalacyjna Philips Respironics OptiChamber Diamond


WSZYSTKIE PRODUKTY DOSTĘPNE OD RĘKI DO NATYCHMIASTOWEGO ODBIORU TEL.882 772 585

Dla dzieci w wieku 1- 5 lat oraz 5 + lat i dorosłych

Bezpieczeństwo - wygoda - precyzja podania leku

Gotowość do użycia od razu po wyjęciu jej z opakowania.

Opis produktu:

Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond jest mniejsza niż większość typowych komór inhalacyjnych, zawiera ustnik, przejrzystą, antystatyczną komorę oraz zawór niskooporowy, który pomaga zmierzyć liczbę oddechu i wstrzymanie oddechu. Do używania sterydów wziewnych, a także długo działających leków podawanych za pomocą inhalatora ciśnieniowego z dozownikiem. Intuicyjna budowa OptiChamber Diamond polepsza dostarczanie leków i możliwość stosowania u pacjentów w każdym wieku, w domu lub w szpitalu.

Charakterystyka

Zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania , ustnik OptiChamber Diamond oraz antystatyczna komora inhalacyjna umożliwiają dostarczenie bardziej respirabilnego leku niż sam inhalator ciśnieniowy z dozownikiem. OptiChamber Diamond może być połączony ze zdejmowaną maską LiteTouch, która została stworzona, by zapewnić komfort i optymalne uszczelnienie. Maska wykorzystuje unikalny wzór, który formuje przejrzystą, twardą powłokę dającą wyjątkowo miękkie uszczelnienie z konturami twarzy i minimalną wysokość ciśnienia, sprzyjającą komfortowi terapii aerozolowej.

Komora inhalacyjna

- Poprawia skuteczność terapii inhalacyjnej

- Niski opór wdechowy i wydechowy otwiera zawory swobodnie,
nawet pod niskim ciśnieniem (dzieci) i przepływami.

- Dobrze widoczny zawór wydechowy pomaga zmierzyć liczbę oddechów i wstrzymywanie oddechu.

- Wyjątkowo zaprojektowany, powiększony ustnik dostosowuje się do mniejszych ust i ułatwia przełożenie z maski pediatrycznej do ustnika. Pozwala na podłączenie 22mm złącza.

- Możliwość demontowania ustnika i złącza ułatwia czyszczenie.

- Przejrzysta, antystatyczna komora zapewnia spójną terapię aerozolową i gotowość do użycia od razu po wyjęciu jej z opakowania.

- Złącze bezpiecznie utrzymuje inhalator ciśnieniowy z dozownikiem na miejscu.

- Wmontowany gwizdek wysokiego przepływu ułatwia pacjentowi ćwiczenie prawidłowej techniki oddychania !!!

- Połączenie z odpinaną maską LiteTouch VHC, która łączy przejrzystą, twardą powłokę w dającą wyjątkowo miękkie uszczelnienie z konturami twarzy, by sprzyjać komfortowi i skuteczności terapii aerozolowej.

- Płaski spód podtrzymuje stabilność i uniemożliwia toczenie.

 

Komora pasuje do wszystkich leków wziewnych dostrępnych na rynku polskim !!!!

OptiChamber Diamond główne wyróżniki komory

• Wyjątkowo niski opór wydechowy i wdechowy to swobodne otwieranie zaworów, nawet pod niskim ciśnieniem, które generują dzieci

• Widoczny dobrze zawór wydechowy ułatwia mierzenie ilości oddechów oraz obserwować wstrzymywanie oddechu

• Specjalnie zaprojektowany ustnik ze stopniem umożliwia przejście z maski pediatrycznej na sam ustnik, a także podłączanie złączy 22 mm

• Łatwe czyszczenie dzieki prostemu demontowania ustnika oraz złącza

• Przejrzysta komora antystatyczna gwarantuje właściwą terapię aerozolową oraz możliwość natychmiastowego uzycia po wyjęciu z opakowania

• Elastyczny adapter pewnie utrzymuje inhalator w komorze

• Możliwość wyćwiczenia dobrej techniki oddychania poprzez zainstalowany gwizdek wysokiego przepływu

 

OptiChamber Komora inhalacyjna

Komora inhalacyjna ułatwia przyjmowanie leków wziewnych. Preparaty w postaci aerozolu przedostają się do płuc i oskrzeli znacznie szybciej niż leki w innej postaci, dlatego lekarze najczęściej sięgają po preparaty wziewne w przypadku ciężkich i przewlekłych chorób dróg oddechowych, takich jak np. mukowiscydoza.

Komora inhalacyjna: budowa, właściwości

Komora inhalacyjna składa się z kilku elementów. Musi zawierać ustnik (lub maskę), co umożliwia pobieranie leku z komory. Sama komora ma kształt zbliżony do walca i jest wykonana z plastiku. Zazwyczaj jest półprzezroczysta lub przezroczysta, dzięki czemu pacjent widzi, ile preparatu pozostało w komorze. Do sprawnego działania urządzenia konieczny jest jeszcze adapter, który umożliwia podpięcie inhalatora. Komora inhalacyjna poprawia komfort nebulizacji, a dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia pacjent jest w stanie przyjmować lek w dowolnym miejscu – zarówno w domu jak i podczas podróży.

Komora inhalacyjna: optymalne parametry

Komora inhalacyjna, by mogła być używana przez osoby w każdym wieku, powinna mieć niski opór wdechowy i wydechowy, dzięki czemu zawory otwierają się pod każdym ciśnieniem (np. dzieci i osoby starsze zazwyczaj generują niskie ciśnienie). Ważna jest również widoczność zaworu wydechowego, tak by pacjent (lub jego opiekun) mógł kontrolować liczbę oddechów. Przydatny może okazać się także gwizdek wysokiego przepływu, który ułatwi wyćwiczenie prawidłowej techniki oddychania podczas przyjmowania leku przy użyciu komory inhalacyjnej. Parametry podane wyżej spełnia m.in. komora inhalacyjna Philips Optichamber, która dodatkowo wyróżnia się krótkim czasem inhalacji leku.

Używanie komory inhalacyjnej OptiChamber

Istotne jest również prawidłowe używanie komory inhalacyjnej wraz z inhalatorem. Pierwszym krokiem powinno być umieszczenie ustnika w wyznaczonym do tego miejscu znajdującym się na jednym z końców komory. W przypadku używania maski twarzowej należy włożyć ją mocno do ustnika. Po umieszczeniu wszystkich elementów należy potrząsnąć kilka razy inhalatorem i komorą. Kiedy urządzenie jest już gotowe do użycia, należy umieścić ustnik w ustach lub docisnąć maskę twarzową (w zależności od wybranego wariantu) do ust i nosa. Podczas przyjmowania leku (po naciśnięciu inhalatora) zalecane jest spokojne i głębokie oddychanie. Komorę OptiChamber należy myć co najmniej raz w tygodniu, po myciu poszczególne części powinno się pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Komorę należy przechowywać w suchym i bezpiecznym miejscu.

PRODUCENT: PHILIPS

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep Medyczny AnnaFarm Warszawa Kondratowicza 4C/67 piętro 10 pn-pt 9:00 - 17:00 tel. 882 772 585 wszystkie produkty dostępne DOSTAWA 24h JUŻ OD 9,90zł Laktator Avent Tuba inhalacyjna Philips Optichamber Podgrzewacz Inhalator Philips Essence Elegance Family Home Sterylizator Nawilżacz powietrza Ciśnieniomierz dla dzieci termometr bezdotykowy bidony butelki smoczki pieluchy
Sklep internetowy Shoper.pl