Jaki Inhalator wybrać

Jak wybrać dobry inhalator.

Kierując się wieloletnim doświadczeniem zawodowym i jako rodzic dwójki alergicznych i często chorujących dzieci mogę państwu pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Przez zanieczyszczenie powietrza, smog, alergeny, inhalator jest obecnie niezbędny przy leczeniu każdej infekcji u naszych dzieci a i nam dorosłym znacznie skraca okres leczenia. Borykamy się z nawracającymi kaszlami, katarami, bólem ucha, zapaleniem oskrzeli czy płuc oraz coraz częściej z alergiami. Zastosowanie inhalatora jest obecnie leczeniem pierwszego rzutu często ratującym przed wyniszczającymi organizm antybiotykami.

Dokonując wyboru przy zakupie inhalatora kierujmy się marką a nie koniecznie najniższą ceną. To marka najlepszych producentów gwarantuje nam, że produkt będzie służył nam i naszym dzieciom przez wiele lat. Jakość inhalatora jest bardzo ważna, bo od tego zależy szybkość i skuteczność leczenia a na tym nam najbardziej, jako rodzicom zależy. Bardzo ważne jest również właściwe „opiekowanie” się inhalatorem. Wymienianie filtrów czy zestawów zapasowych ( zbiorniczek-czyli nebulizator, maseczki i wężyk), które podczas inhalacji też się zużywają. Zaparowane wężyki, zmienione kolorystycznie maseczki i nebulizator świadczą o konieczności wymiany zestawu bo przecież musimy podać leki,  często sterydowe i zużyty sprzęt na pewno nie dostarczy właściwych dawek. Trzeba kupować zestawy zapasowe (akcesoria zapasowe) również najlepszych producentów, ponieważ gwarantuje nam to zachowanie właściwego leczenia. Najtańsze zestawy oferowane przez niektóre sklepy (zestawy w kolorze zielonkawym) jest to sprzęt jednorazowego użycia (jedna infekcja) i nie nadają się do ponownego wykorzystanie. Należy je wyrzucić, o czym większość producentów i sklepów nie informuje bazując na niewiedzy kupujących. Wybierając zestaw w kolorze białym czy delikatnie błękitnym są to zestawy droższe, ale możemy je myć(czy nawet sterylizować) i posłużą nam kilkanaście miesięcy w każdej chwili gotowe do użycia.

Inhalator philips jest produktem najwyższej jakości, gwarantującym skuteczność leczenia. Niezastąpiony w kaszlu u nawet najmniejszego dziecka czy przy infekcjach z nawracającym  katarkiem.

Możemy podawać bez konsultacji z lekarzem, roztwór soli fizjologicznej (0,9% nacl nebu-dose, gilbert, unimer) który ma działanie nawilżające i pomagające usunąć zalegającą wydzielinę. Roztwory hipertoniczne (3% i 5%) zmniejszające ilość kataru (nebu-dose hipertonic) z kwasem hialuronowym (nebudose hialuronic), ułatwiające leczenie uporczywych kaszli i zapalenia krtani, ponieważ tworzą dodatkową powłokę ochronną pozwalająca na regenerację śluzówki. Roztwory z ektoiną (ectodose) stosowane w alergiach, nawracających infekcjach krtani, oskrzeli i płuc jak również w astmie.

Polecam: mgr Farmacji Anna Kruszewska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep Medyczny AnnaFarm Warszawa Kondratowicza 4C/67 piętro 10 pn-pt 9:00 - 17:00 tel. 882 772 585 wszystkie produkty dostępne DOSTAWA 24h JUŻ OD 9,90zł Laktator Avent Tuba inhalacyjna Philips Optichamber Podgrzewacz Inhalator Philips Essence Elegance Family Home Sterylizator Nawilżacz powietrza Ciśnieniomierz dla dzieci termometr bezdotykowy bidony butelki smoczki pieluchy
Sklep internetowy Shoper.pl